La partida din această seară vor asista 12.000 de spectatori, care vor menține distanțarea socială în tribune.

Europa League / Etapă Grupă
Stadionul Vasil Levski / 22.10.2020
În direct
Actualizări în direct

Actualizat 22/10/2020 la 21:46 GMT+3

Live comment icon
VICTORIEEE CFR Cluj! Campioana României se impune pe terenul lui ȚSKA Sofia și începe excelent noul sezon din Europa League! Trupa lui Dan Petrescu se află pe primul loc în grupă!
INFO: În celălalt meci al grupei, AS Roma conduce cu 2-1 pe terenul lui Young Boys. Italienii au revenit de la 0-1.
74'
GOOOOOOL CFR Cluj! Ciprian Deac înscrie din penalty! Mijlocașul ardelenilor a transformat fără emoții, cu un șut în dreapta portarului.
72'
Penalty pentru CFR Cluj! Youga îl faultează în careu pe Debeljuh, iar arbitrul dictează lovitură de la 11 metri! Șansă uriașă pentru campioana României!
69'
Sankhare păcălește apărarea CFR-ului cu o pasă minunată către Sowe, aflat la limita offside-ului, dar atacantul bulgarilor greșește preluarea.
66'
CFR Cluj nu s-a retras în apărare după ce a deschis scorul. Trupa lui Dan Petrescu continuă să pună presiune la poarta lui Busatto, în căutarea golului care ar decide soarta meciului.
57'
ȚSKA forțează golul egalizator, dar centrările bulgarilor nu trec de zidul din apărarea lui Dan Petrescu!
53'
GOOOOOOL! Rondon deschide scorul la Sofia cu o lovitură de cap! Ciprian Deac a fost omul cu centrarea din corner.
51'
ȚSKA scapă pe contraatac, dar faza se termină cu centrarea slabă a lui Sinclair care ajunge în brațele lui Bălgrădean.
50'
Debeljuh sprintează în careul lui ȚSKA, dar este oprit în momentul centrării.
46'
A început repriza a doua dintre ȚSKA Sofia și CFR Cluj!
Pauză la Sofia! După primele 45 de minute, ȚSKA și CFR Cluj se află la egalitate, scor 0-0.
35'
Arbitrul a fluierat un fault în atac comis de Djokovic. Susic n-a ținut cont și a șutat minunat, exact în vinclu.
32'
Jucătorii lui Dan Petrescu au ieșit din defensivă și încearcă să-i surprindă pe bulgari! Atacul prelungit al CFR-ului se încheie cu șutul blocat al lui Djokovic.
30'
Păun, foarte activ în debutul partidei! Mijlocașul CFR-ului trage de la 20 de metri, dar Busatto prinde fără emoții.
28'
Pasă inteligentă trimisă de Camora către Rondon! Căpitanul CFR-ului îl vede excelent pe atacantul din Venezuela în careul lui ȚSKA, dar bulgarii resping în ultimul moment.
20'
Presiunea continuă la poarta bulgarilor! Vinicius reia cu capul după un corner, dar Busatto intervine salvator, de sub bara transversală. Arbitrul central dictează apoi fault în atac la săritura lui Vinicius.
19'
Ocazie mare pentru CFR! Păun trimite un șut cu efect, dar mingea este deviată de un fundaș de la ȚSKA peste poartă. Va fi corner!