Sadio Mane și-a explicat gestul de la ieșirea de pe teren, în momentul în care a fost schimbat

Ion Alexandru

Publicat 20/12/2020 la 08:44 GMT+2

Mane și-a pupat degentul și a arătat sper cer în momentul în care a fost înlocuit de Klopp cu Salah. Era doar minutul 57, iar senegalezul simțea că poate marca încă cel puțin un gol pe Selhurst Park în după amiază memorabilă pentru Liverpool.

Sadio Mane, supărat că a fost schimbat de Klopp atât de devreme

Sadio Mane a reușit un gol și a dat o pasă decisivă împotriva lui Crystal Palace în cea mai clară victorie obținută de Liverpool, în deplasare, în era Premier League. A fost până la urmă 7-0 pentru campioni, dar momentul în care Mane s-a supărat la schimbarea din minutul 57 a lăsat loc de multe interpretări. Deși era foarte supărat, senegalezul și-a adus aminte de promisiunea făcută unui fan al "cormoranilor" și i-a dedicat performanța de pe Selhurst Park prin degetul îndreptat spre cer.

Sadio Mane, extrem de nervos când a fost schimbat de Klopp cu Salah

Lee Swan este voluntar la o bancă de alimente de la lângă stadionul Anfield și i-a sugerat lui Mane cum să se bucure la următorul gol pe care îl va reuși în tricoul lui Liverpool.
Lee l-a îndemnat să se bucure cu degentul spre cer în memoria bunicului său decedat, care a fost mare fan Liverpool.
Lee este unul dintre voluntarii care împart câte 1000 de mese calde pe zi oamenilor care au nevoie din Liverpool și va face asta și de Crăciun.

Crystal Palace - Liverpool 0-7 | Victorie pentru istorie

Liverpool s-a impus cu un incredibil 7-0 în confruntarea de la Londra, cu Crystal Palace. Minamino, Mane, Firmino(x2), Henderson și Salah(x2) au pus umărul la cea mai categorică victorie a "cormoranilor" în deplasare, din 1896 până în prezent.

Analiza și rezumatul partidei Palace - Liverpool 0-7. Poate cel mai bun meci din "era Klopp"

Meciurile din Premier League de pe Eurosport vă sunt oferite de Superbet.