Sepsi o "zdrobea" cu 4-0 pe Ferencvaros. Incredibil ce a reușit mai apoi campioana Ungariei

Maria Olteanu

Publicat 27/06/2024 la 22:48 GMT+3

Echipa de fotbal Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a terminat la egalitate cu Ferencvaros, campioana Ungariei, 4-4 (4-0), într-un meci amical jucat joi în stagiul de pregătire din Austria.

Sepsi

Sepsi OSK a condus cu 4-0 în acest meci care s-a desfăşurat pe durata a doua reprize a câte 60 de minute, potrivit paginii de Facebook a clubului.
Cosmin Matei (17, 60+2), Sherif Kallaku (39) şi Denis Ciobotariu (48) au marcat pentru covăsneni, în timp ce golurile lui ''Fradi'' au fost reuşite de Stjepan Loncar (71), Fortune Bassey (89) şi Tosun Kehinde (101, 120).
Sepsi OSK a început cu Niczuly - Oteliţă, D. Ciobotariu, Ninaj, Fl. Ştefan - C. Matei, Kallaku, Alimi - M. Coman, Breij, K. Varga.
Au mai intrat pe teren Gyenge - D. Oroian, Vereguţ, Dobozi, Hajdin - Popşa, Grigore, Renţa - Neskovic, Kocsis, Drăghiceanu.
Sursă: AGERPRES